Ir dažas svarīgas lietas, kas jāzina, lai maksimāli izmantotu burbuļvannas pieredzi. Izpētīsim dažus, potenciālos ieguvumus veselībai, mērcējoties karstā kublā un kad no tā labāk izvairīties. Kādas ir burbuļvannas lietošanas priekšrocības veselībai? Potenciālie ieguvumi no kubla lietošanas katram cilvēkam ir atšķirīgi. Lielā mērā tas ir atkarīgs no Jūsu vispārējās veselības un tā, kā kublu izmantojat.
Zemāk ir norādītas 7 iespējamās priekšrocības, ko sniedz mērcēšana karstā kublā.
1. Stresa mazināšana. Viena no acīmredzamākajām burbuļvannas priekšrocībām ir potenciāls palīdzēt mazināt dienas spriedzi. Silta ūdens nomierinošā iedarbība un masāžas darbība var palīdzēt mazināt fizisko, emocionālo un garīgo spriedzi. Ja vēlaties, varat pastiprināt šo stresu mazinošo efektu ar maigu mūziku, zemu apgaismojumu vai aromterapiju.
2. Muskuļu relaksācija. Karstā ūdens strūklu karstais ūdens un masāžas darbība var būt efektīvs veids, kā palīdzēt atslābināties un nomierināt saspringtos muskuļus. Tas var palīdzēt mazināt sāpes. Burbuļvannas mērcēšana pirms vingrošanas var arī mazināt traumu risku.
3. Uzlabots miegs. Saskaņā, ar pētījumiem, vienkārša relaksācija, kas iegūta, iemērcoties karstā vannā, var būt pietiekama, lai palīdzētu jums nomierināties mierīgāk. Vecāks pētījums Trusted Source pasīvo ķermeņa apsildīšanu novērtēja kā bezmiega ārstēšanu vecākiem pieaugušajiem. Pētījums bija mazs un subjektīvs, taču atklāja, ka karstas vannas veicināja ievērojami dziļāku un mierīgāku miegu. 2012. gada pētījums Nacionālais veselības institūts PubMed Central aplūkoja hidroterapijas ietekmi uz fizisko funkciju un miega kvalitāti cilvēkiem ar fibromialģiju. Tas bija neliels pētījums, kurā piedalījās sievietes vecumā no 30 līdz 65 gadiem. Pētnieki secināja, ka hidroterapija palīdzēja uzlabot miega kvalitāti kopā ar citiem fibromialģijas simptomiem.
4. Sāpju mazināšana. Mērcēšana karstā vannā var mazināt dažādu veidu sāpes, atslābinot saspringtos muskuļus, locītavas un cīpslas. Ja Jums ir artrīts, karstums un masāžas tipa darbības var palīdzēt mazināt stīvumu un iekaisumu, kas izraisa sāpes. Ūdens atbalsta jūsu ķermeni un noņem svaru locītavām, kas palīdz uzlabot elastību un kustību amplitūdu. Dažas no šīm priekšrocībām Jūs variet iegūt arī siltā stiklašķiedras kublā.
5. Labāka sirds un asinsvadu veselība. Atpūta karstā kublā var paaugstināt sirdsdarbības ātrumu un pazemināt asinsspiedienu. Saskaņā ar 2016. gada, pētījumu iegrimšanai karstā ūdenī, var būt “spēcīga” ietekme uz asinsvadu darbību un asinsspiedienu. Pētījuma autori ierosināja, ka pasīvā siltuma terapija var palīdzēt samazināt kardiovaskulāro risku un mirstību, īpaši starp tiem cilvēkiem, kuriem ir ierobežotas iespējas vingrot. Iegrimšana 10 minūtes karstā vannā var pazemināt asinsspiedienu un, iespējams, ir droša lielākajai daļai cilvēku ar augstu asinsspiedienu.
6. Uzlabota jutība pret insulīnu. Daži pētnieki pieļauj, ka regulāra termiskā terapija, izmantojot saunas vai karstas vannas, var uzlabot jutību pret insulīnu un būt noderīga diabēta pārvaldībā. Turklāt 2015. gada pārskatā tika atklāts, ka pirts un burbuļvannas terapija var nākt par labu cilvēkiem ar aptaukošanos un diabētu.
7. Kaloriju sadedzināšana. Nelielā 2016. gada pētījumā dalībnieki stundu mērcējās vidukļa augstumā līdz viduklim un sadedzināja apmēram tikpat daudz kaloriju kā 30 minūšu gājiena attālumā. Tas nenozīmē, ka tam vajadzētu aizstāt vingrinājumus, taču tas var palīdzēt vielmaiņai, īpaši tiem, kam ir grūti vingrot.
Kam vajadzētu izvairīties no karstajām vannām?
Sirds slimību gadījumā. Mērcēšanās karstā kubulā var ietekmēt sirdsdarbības ātrumu un asinsspiedienu. Tas var būt droši dažiem cilvēkiem ar sirds un asinsvadu problēmām, bet citiem tas var būt bīstami.
Grūtniecība. Grūtniecības laikā ir viegli pārkarsēt ķermeni, kas var kaitēt jums un jūsu mazulim.
Ja jums ir bažas par koka kubla lietošanu, ir vērts sazināties ar ārstu.